Parczew-Zatrzymano sprawcę kradzieży elektronarzędzi i części maszyn.

Parczewscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi oraz części maszyn rolniczych do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie gminy Podedwórze. 63-latek usłyszał wczoraj zarzuty, do których się przyznał.

Wartość strat 1200zł. Część skradzionego mienia udało się odzyskać. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Parczewscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży cudzego mienia, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie gminy Podedwórze.

Jak ustalili policjanci, 63-letni mieszkaniec tej samej gminy, w czerwcu bieżącego roku dokonał włamań do pomieszczeń budynku mieszkalnego oraz gospodarczego w kilku nieruchomościach. Najpierw łupem złodzieja padły elektronarzędzia w postaci: szlifierek kątowych, wiertarek oraz prostownika o łącznej wartości 700zł.

Kryminalni ustalili również, że ten sam mężczyzna w przeciągu ostatniego miesiąca, dopuścił się również kradzieży elementów wyposażenia ciągnika rolniczego z innego gospodarstwa tj. lusterek zegara od motogodzin, prostownika, podnośnika hydraulicznego o wartości blisko 500 zł.

Łączna wartość strat którą ponieśli pokrzywdzeni to 1200 złotych. Część skradzionego mienia udało się odzyskać.

Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Jednocześnie wyraził skruchę oraz zadeklarował chęć poddania się dobrowolnie karze. Swoje zachowanie tłumaczył wykorzystaniem skradzionych rzeczy do prac remontowych oraz chęcią uzyskania niewielkiego zysku. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.