Lubelska Komenda Wojewódzka PSP planuje zakup nowych cystern.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie ogłosiła przetarg na dostawę dwóch zestawów samochodów gaśniczych – cystern.

Zadaniem tych pojazdów będzie skuteczne działanie w sytuacjach ratowania życia i mienia podczas akcji gaśniczych oraz innych interwencji strażackich.

W ramach przetargu poszukiwany jest ciągnik siodłowy, który będzie posiadał napęd 4×2, silnik o minimalnej mocy 320 kW oraz skrzynię biegów automatyczną lub manualną z zautomatyzowanym systemem zmiany biegów. Dodatkowo, kabina ciągnika powinna zapewniać miejsce dla dwóch osób oraz wygodną leżankę.

Drugą częścią zamówienia jest naczepa, która będzie stanowiła integralną część zestawu cysternowego. Precyzowane wymagania dotyczą m.in. pojemności naczepy oraz jej wyposażenia technicznego, które będą odpowiadały standardom profesjonalnej straży pożarnej.

Przetarg ma na celu zapewnienie nowoczesnych i odpowiednio wyposażonych pojazdów gaśniczych, które umożliwią strażakom skuteczne działanie w przypadku pożarów i innych sytuacji awaryjnych. Dostawa tych cystern będzie miała istotne znaczenie dla efektywnej ochrony ludzi i mienia na obszarze działania Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie.

Lubelska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła przetarg na dostawę naczepy-cysterny oraz czterech autobusów przystosowanych do przewozu 30 osób. Zamówienie ma na celu uzupełnienie floty strażackiej w kilku jednostkach wojewódzkich w Polsce.

Naczepa-cysterna, która ma być dostarczona, powinna być wyposażona w układ jezdny trzyosiowy i mieć zdolność przewozu 23 tysięcy litrów wody. Ważnym wymaganiem jest posiadanie atestu higienicznego, który pozwoli na przewóz wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Dodatkowo, naczepa będzie musiała być wyposażona w różne akcesoria i sprzęt, takie jak motopompy, węże tłoczne i ssawne, pływak, kosz do smoka, linki, siodełko wężowe, zbieracze, rozdzielacz, prądownice, stojak hydrantowy, smoki ssawne, klucze, mostki przejazdowe, motopompę pływającą, przełączniki oraz zestawy narzędzi ratowniczych i elektrycznych narzędzi hydraulicznych.

Zamówienie należy zrealizować do końca listopada bieżącego roku. Cysterny zostaną dostarczone do Komendy Miejskiej PSP w Chełmie oraz Komendy Powiatowej PSP w Kraśniku, w celu wsparcia ich działalności ratowniczej i gaśniczej.

W ramach tego samego postępowania przetargowego, Lubelska Komenda Wojewódzka PSP zamawia także cztery autobusy przystosowane do przewozu 30 osób. Autobusy te będą używane przez Komendy Wojewódzkie PSP w Lublinie, Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie, w celu zapewnienia transportu dla strażaków podczas różnych akcji i działań ratowniczych. Zamówienie ma na celu dostarczenie nowoczesnych pojazdów, które spełnią wymagania bezpieczeństwa i efektywności działania straży pożarnej.