Policjanci po służbie zatrzymali 25-latka, który podpalił Audi warte ponad 220 000 zł

Dwóch odważnych policjantów z zamojskiej komendy, będąc po służbie, skutecznie zatrzymało 25-letniego podejrzanego o podpalenie luksusowego Audi oraz uszkodzenie dwóch innych samochodów.

Wartość poniesionych strat przez właścicieli pojazdów osiągnęła prawie 250 000 zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia znacznej wartości i został tymczasowo aresztowany na wniosek śledczych.

Do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 lipca, kiedy to zgłoszono pożar Audi zaparkowanego na jednej z ulic w Zamościu. Na miejsce natychmiast przybyli policjanci, jednak samochód uległ całkowitemu spaleniu. Dodatkowo, pożar uszkodził także powłokę lakierniczą znajdującego się obok Fiata. Na szczęście dzięki szybkiej akcji strażaków, ogień nie zdążył się rozprzestrzenić i nikomu nie stało się krzywda.

Szacuje się, że użytkująca Audi mieszkanka Zamościa poniosła straty w wysokości ponad 220 tysięcy złotych, a właścicielka Fiata – aż 10 tysięcy złotych. Policjanci z Wydziału Kryminalnego zamojskiej komendy podjęli dochodzenie, w wyniku którego udało się ustalić, że sprawcą podpalenia był 25-letni mieszkaniec Zamościa.

W miniony wtorek, dwaj policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, którzy byli po służbie, zauważyli podejrzanego na jednym z zamojskich osiedli. Bez wahania zatrzymali mężczyznę i natychmiast powiadomili swoich kolegów z patrolu. 25-latek został doprowadzony na komendę, a w czwartek usłyszał zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Zamościu.

Okazało się, że podejrzany odpowie nie tylko za podpalenie Audi, ale również za uszkodzenie znajdującego się obok Fiata oraz za porysowanie karoserii zaparkowanej Toyota na jednym z osiedli. Łączne straty związane z jego bezprawnym postępowaniem wyniosły blisko ćwierć miliona złotych.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec 25-latka izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi surowa kara do 10 lat pozbawienia wolności za zniszczenie mienia znacznej wartości.

Podpalenie pojazdu o tak dużej wartości, którym posługiwał się 25-latek, to przestępstwo o ogromnym zagrożeniu dla społeczności. Policjanci z Zamościa zasługują na uznanie za szybką i skuteczną reakcję, dzięki której sprawca został zatrzymany i odpowiedzialność za swoje czyny poniesie przed wymiarem sprawiedliwości. Warto podkreślić, że profesjonalizm i zaangażowanie służb pozwoliło uniknąć większych strat i zagrożenia dla ludzi na miejscu zdarzenia.