Suzuki dachuje po omdleniu kierującej – Apel o świadomą jazdę.

W Żdanówku, tragiczny w skutkach incydent drogowy potwierdza potrzebę skupienia i świadomej jazdy za kierownicą.

Wczoraj około godziny 12:30 na drodze wojewódzkiej w Żdanówku (gmina Zamość) doszło do poważnego zdarzenia, w którym kierująca samochodem marki Suzuki straciła panowanie nad pojazdem i dachowała.

Według wstępnych ustaleń policji, 47-letnia mieszkanka Zwierzyńca kierująca Suzuki podróżowała od strony Lipska w kierunku Zamościa. Nagle straciła kontrolę nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu, a następnie wylądowała w przydrożnym rowie, po czym auto dachowało. Na szczęście kobieta, mimo powagi zdarzenia, nie odniosła poważniejszych obrażeń. Po badaniach medycznych okazało się, że miała jedynie niegroźne potłuczenia.

Policyjne badania alkomatem wykluczyły obecność alkoholu we krwi kierującej, co wskazuje na to, że alkohol nie był przyczyną wypadku. Zamiast tego, przypuszcza się, że nagłe omdlenie mogło być przyczyną utraty kontroli nad pojazdem. Z tego powodu apelujemy do wszystkich kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na swoje samopoczucie i zdrowie podczas jazdy.

Zmęczenie, znużenie oraz ewentualne pogorszenie stanu zdrowia mogą negatywnie wpłynąć na zdolności psychofizyczne kierującego. Spowodowane tym obniżenie koncentracji oraz wydłużenie czasu reakcji na bodźce zewnętrzne stwarzają realne zagrożenie na drodze. Warto zrozumieć, że ignorowanie sygnałów organizmu może prowadzić do tragedii, w której zdrowie lub życie innych uczestników ruchu drogowego znajduje się pod znacznym ryzykiem.

W obliczu tego wypadku, apelujemy do kierowców o odpowiedzialność i świadomość podczas jazdy. Jeśli poczujesz się zmęczony, znużony lub zauważysz pogorszenie samopoczucia, nie wahaj się zatrzymać w bezpiecznym miejscu i zrobić przerwę. W ekstremalnych przypadkach, gdy to konieczne, wezwij pomoc medyczną. Pamiętajmy, że każda chwila nieuwagi może mieć tragiczne skutki dla nas samych oraz innych użytkowników dróg.