Kradzież i agresja w sklepie: Zatrzymany mężczyzna, grozi mu do 10 lat więzienia

Wstrząsające zdarzenie miało miejsce w jednym ze sklepów w centrum Hrubieszowa w miniony wtorek.

40-letni mężczyzna próbując popełnić kradzież piwa, stał się agresywny wobec pracownicy sklepu. Jego działania przekroczyły granice, gdy odepchnął kobietę, powodując jej upadek na alkoholowe transportery. Po ucieczce, sprawca został zatrzymany przez hrubieszowskich kryminalnych i teraz stanie przed sądem, gdzie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Według relacji pokrzywdzonej, mężczyzna schował piwo pod bluzę i próbował opuścić sklep. Kiedy pracownica próbowała go powstrzymać, sytuacja stała się niebezpieczna. Sprawca stał się agresywny, szarpiąc i ostatecznie odepchnął kobietę, która upadła na alkoholowe transportery.

Choć mężczyźnie udało się na chwilę uciec, śledczy z hrubieszowskiej policji nie pozostawili go bez kary. Dzięki ich wysiłkom, sprawca został zidentyfikowany jako 40-letni mieszkaniec Hrubieszowa. Zatrzymano go, a wczoraj przewieziono do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Wobec niego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Przypomnijmy, że kodeks karny przewiduje surowe kary za tego rodzaju przestępstwa. Za swoje zachowanie mężczyznę może spotkać kara do 10 lat pozbawienia wolności.