Zamierzał skoczyć z wiaduktu.Policjanci uratowali Go w ostatniej chwili

W piątkowy wieczór dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie otrzymał zgłoszenie od Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o mężczyźnie, który groził popełnieniem samobójstwa przez skok z wiaduktu.

Natychmiast na miejsce zostały skierowane patrole policji z Oddziału Prewencji Policji. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji mundurowych, udało się uratować mężczyznę w ostatniej chwili, gdy ten już przekroczył barierki i przygotowywał się do skoku.

Zgłoszenie dotyczyło sytuacji na wiadukcie nad Aleją Witosa, gdzie stojący mężczyzna zagrażał swoim życiem. Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji podjęli działania, aby zapobiec tragedii. Mężczyzna nie reagował na próby rozmowy, a nawet przeszedł przez barierki, gotów do desperackiego skoku. W ostatniej chwili zostali jednak zdołani zainterweniować policjanci, chwytając go za ubranie i przenosząc w bezpieczne miejsce.

33-letni mężczyzna, który znalazł się w tej tragicznej sytuacji, został przekazany ratownikom medycznym. Okazało się, że był nietrzeźwy w chwili zdarzenia. Po udzieleniu mu odpowiedniej pomocy, został umieszczony w Centrum Interwencji Kryzysowej.

Warto podkreślić, że w przypadku trudnych sytuacji życiowych istnieje wiele możliwości uzyskania wsparcia. Osoby potrzebujące pomocy mogą skorzystać z bezpłatnych i anonimowych numerów telefonów:

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: 800 70 2222 (czynne całą dobę, 7 dni w tygodniu);
  • Kryzysowy Telefon Zaufania: 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14:00-22:00);
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116-111 (czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu).

Tego rodzaju sytuacje pokazują, jak ważna jest szybka i profesjonalna interwencja służb oraz gotowość do niesienia pomocy osobom znajdującym się w trudnych emocjonalnie momentach.