Przewrócenie Ciągnika Rolniczego po Alkoholu: 37-latek Zatrzymany z Ponad 3 Promilami

Wypadkiem zakończyła się jazda 37-letniego mężczyzny, który w Dobużku przewrócił ciągnik rolniczy z podpiętą prasą do słomy.

Okazało się, że kierujący był w stanie nietrzeźwości, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Sytuacja jest tym bardziej niebezpieczna, gdyż mężczyzna posiadał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu surowa kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek po godzinie 20. w Dobużku. Policja otrzymała zgłoszenie o przewróceniu ciągnika rolniczego, który miał podpiętą prasę do słomy. Na miejscu funkcjonariusze zastali 37-letniego mieszkańca gminy Łaszczów, który wyjaśnił okoliczności wypadku. Wstępne ustalenia sugerują, że mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą na łuku drogi, wskutek czego pojazd zjechał do przydrożnego rowu i przewrócił się.

Po zbadaniu trzeźwości kierowcy okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu we krwi. Mężczyzna twierdził, że wypił jedynie “jedno piwo” kilka godzin wcześniej. Dodatkowo, 37-latek był objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Wszystko to składa się na poważne naruszenie prawa oraz stworzenie ogromnego zagrożenia na drodze.

 

Foto:Polica