Zatrzymanie 29-latka z marihuaną w samochodzie - Czyn grozi karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę, funkcjonariusze Kryminalnego Komisariatu w Janowie ujawnili w zaparkowanym samochodzie 29-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska woreczek foliowy z zawartością marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W trakcie prowadzonych przez kryminalnych czynności ustalono, że podejrzany przebywał na terenie gminy Leśna Podlaska w chwili zatrzymania. Mimo początkowych zapewnień o braku posiadania jakichkolwiek narkotyków, marihuana została ujawniona we wnętrzu jego pojazdu. Wówczas 29-latek przyznał, że zdecydował się nie oddać narkotyków dobrowolnie, gdyż – jak twierdził – zapomniał, że miał je w samochodzie.

Zabezpieczone narkotyki, które wystarczyłyby na sporządzenie ponad 40 porcji dealerskich, wzbudziły poważne obawy wśród lokalnych służb policyjnych. Narkotyki te mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie i życie wielu osób, stąd też ich zabezpieczenie i wszczęcie postępowania przeciwko 29-latkowi.

Mężczyzna został doprowadzony na komisariat, gdzie wyjaśniał okoliczności swojego zachowania. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, który może orzec karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Przypadek ten stanowi kolejny przypadek zatrzymania osoby w posiadaniu narkotyków na terenie regionu.

Władze apelują o rozwagę i przypominają, że posiadanie oraz handel narkotykami stanowią poważne przestępstwa, które mogą pociągnąć za sobą surowe konsekwencje prawne. Policja nadal prowadzi działania mające na celu wykrywanie i zwalczanie przestępczości narkotykowej, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom regionu.