Tragiczny Wypadek w Biszczy: Skuter zderzył się z Mercedesem, Kierowca w Poważnym Stanie

BISZCZA – Wczoraj, tuż po godzinie 15:00, na trasie pomiędzy Biszczą a Potokiem Górnym, doszło do tragicznego wypadku drogowego.

65-letni motocyklista, nie zasygnalizował manewru skrętu w polną drogę, co doprowadziło do zderzenia z dostawczym Mercedesem prowadzonym przez 41-letniego mieszkańca gminy Biłgoraj. Mężczyzna jadący na skuterze, który nie upewnił się również, czy nie jest wyprzedzany, odniósł poważne obrażenia i został przetransportowany do szpitala. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i ostrożność na drogach, aby uniknąć podobnych tragedii.

Preliminarny raport policji wskazuje na to, że 65-latek poruszając się na skuterze zmierzał w kierunku Potoku Górnego. W okolicach Biszczy, zdecydował się na skręt w lewo, na polną drogę. Niestety, nie użył kierunkowskazu, co uniemożliwiło innym użytkownikom drogi wcześniejsze zareagowanie. Dodatkowo, nie upewnił się, czy może bezpiecznie dokonać manewru, co stało się decydującym czynnikiem w zderzeniu z nadjeżdżającym Mercedesem.

Kierowca dostawczego Mercedesa, 41-letni mieszkaniec okolic Biłgoraja, miał pełną kontrolę nad swoim pojazdem i podróżował trzeźwy. Niemniej jednak, w wyniku zderzenia, skuter został poważnie uszkodzony, a jego kierujący doznał poważnych obrażeń ciała. Natychmiastowa reakcja służb ratunkowych pozwoliła na przetransportowanie poszkodowanego do szpitala.

Policja przypomina, że bezpieczeństwo na drodze to sprawa nadrzędna. Wypadki, takie jak ten, stanowią brutalne przypomnienie o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego i zachowania szczególnej ostrożności. Kierujący pojazdami, zwłaszcza jednośladami, powinni pamiętać, że brak zabezpieczenia w postaci karoserii samochodu niesie ze sobą ryzyko poważnych obrażeń w przypadku kolizji.

Policja prowadzi obecnie dokładne dochodzenie w celu ustalenia wszystkich szczegółów tego tragicznego wypadku. Apeluje jednocześnie do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz rozwagę i szacunek dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.

 

Foto:Policja