Nietrzeźwy Kierowca Audi Wypadł z Drogi i Koziołkował w Antoniówce – Aktualny Zakaz Prowadzenia Pojazdów

ANTONIÓWKA – Wczoraj po godzinie 10:00 doszło do poważnego zdarzenia drogowego w miejscowości Antoniówka, należącej do gminy Gorzków.

Nietrzeźwy kierowca Audi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego samochód wypadł z drogi i koziołkował na pobliskim polu uprawnym. Funkcjonariusze z krasnostawskiej policji zastali mężczyznę na miejscu zdarzenia. Okazało się, że nie tylko prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, ale również posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

W środę, po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu drogowym, policja udała się do Antoniówki. Na miejscu natrafili na leżącego na boku Audi, w którym znajdował się 69-letni mieszkaniec gminy Rybczewice. Mężczyzna był uwięziony wewnątrz pojazdu, niezdolny do wydostania się samodzielnie. Pierwsze ustalenia policjantów wskazują, że kierowca stracił kontrolę nad pojazdem, wskutek czego zjechał na pobocze, a następnie doszło do koziołkowania samochodu na polu.

Działania służb ratunkowych pozwoliły na uwolnienie mężczyzny z pojazdu, przy czym na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń. Mundurowi niezwłocznie przystąpili do sprawdzenia stanu trzeźwości kierującego. Badanie przeprowadzone alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, co znacznie przekracza dopuszczalny poziom.

W toku dalszych czynności ustalono, że 69-latek posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pomimo tego zakazu, pod wpływem alkoholu zdecydował się na jazdę, co mogło stanowić poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policja podjęła wszelkie niezbędne kroki w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Nietrzeźwego kierowcę Audi oczekuje postępowanie sądowe, a jego przypadkowa decyzja może przynieść mu poważne konsekwencje prawne.