Zatrzymanie 26-latka z Gminy Opole Lubelskie za Kradzież z Skarbonki

Opolska policja dokonała zatrzymania 26-letniego mieszkańca Gminy Opole Lubelskie, podejrzanego o kradzież pieniędzy w kwocie przekraczającej 4 000 złotych ze skarbonki należącej do siostry podejrzanego.

Skradzione środki stanowiły oszczędności małoletniego syna pokrzywdzonej. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wtorek, 22 sierpnia 2023 roku, stał się dniem zgłoszenia kradzieży, która wstrząsnęła spokojną gminą Opole Lubelskie. Miejscowa 28-letnia mieszkanka zawiadomiła dyżurnego opolskiej jednostki o utracie pieniędzy. Ze skarbonki ukrytej w szafie zniknęła suma przekraczająca 4 000 złotych, będąca oszczędnościami jej małoletniego syna.

Pokrzywdzona nie miała wątpliwości co do potencjalnego sprawcy tego przestępstwa. Jej podejrzenia szybko skierowały się w stronę krewnego, który również zamieszkiwał w gminie. Sprawę natychmiast przejęli zaangażowani policjanci opolscy.

Efektywna praca policyjnego zespołu doprowadziła do szybkiego zatrzymania podejrzanego. 26-letni brat pokrzywdzonej mężczyzny został aresztowany w związku z tą kradzieżą. Po przeprowadzeniu zatrzymania, mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Trafił on do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na dalsze postępowanie.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez organy ścigania, podejrzanemu postawiono zarzut kradzieży pieniędzy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu surowa kara pozbawienia wolności, która może wynieść nawet do 8 lat. Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa, a policja prowadzi wnikliwe dochodzenie, aby ustalić wszelkie okoliczności tego przypadku.

Ta trudna sytuacja przypomina o konieczności dbania o bezpieczeństwo i zaufanie w rodzinach.