Bialscy policjanci i funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeciwdziałają nielegalnemu handlowi produktami z podrabianymi znakami towarowymi

W minioną sobotę doszło do wspólnej akcji bialskich policjantów oraz funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego delegatury w Białej Podlaskiej.

Celem akcji było zwalczanie przestępczości gospodarczej związanej z wprowadzaniem do obrotu podrabianych produktów znanych marek. Działania te są kontynuacją walki z naruszaniem praw własności przemysłowej i ochrony uczciwej konkurencji.

Zgromadzone wcześniej informacje kryminalne wskazywały na to, że na targowisku miejskim w Białej Podlaskiej funkcjonuje handel nielegalnymi towarami, na których umieszczone zostały nieautoryzowane oznaczenia znanych firm. Przeszukanie terenu targowiska przyniosło efekty, gdyż na jednym ze stoisk natrafiono na podejrzane produkty.

Zabezpieczono blisko 150 sztuk różnego rodzaju odzieży, takiej jak t-shirty, dresy oraz spodenki. Pomimo obecności oznaczeń firmowych, wygląd zewnętrzny towarów wskazywał jednoznacznie na to, że nie są to autentyczne produkty marek, którymi się posługiwały. Stoisko było obsługiwane przez 42-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, który został niezwłocznie zatrzymany w celu wyjaśnienia sprawy.

W wyniku przesłuchań podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Odzież z podrabianymi znakami towarowymi została zabezpieczona i umieszczona w policyjnym depozycie, czekając na dalsze postępowanie zgodnie z przepisami prawa. Dodatkowo, policjanci zabezpieczyli również sumę pieniędzy, którą 42-latek miał przy sobie.

Zgodnie z obowiązującym prawem, czyn, którego dopuścił się mężczyzna, jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 2, zgodnie z Ustawą o prawie własności przemysłowej. Oznacza to, że osoba skazana za takie przestępstwo może trafić do więzienia na okres do dwóch lat.

Policja kontynuuje śledztwo w tej sprawie, aby dokładnie wyjaśnić wszystkie okoliczności działania 42-latka oraz zidentyfikować potencjalnych współsprawców lub dostawców podrabianych towarów.

Foto:KAS