Śmiertelny wypadek w Lublinie: 79-letnia kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj przy ulicy Elsnera w Lublinie.

Kobieta w wieku 79 lat została potrącona przez kierującego samochodem marki Dacia. Niestety, mimo udzielenia pomocy medycznej, zmarła w szpitalu. Kierowca pojazdu, 54-letni mężczyzna, był trzeźwy. Policja apeluje o kontakt z ewentualnymi świadkami tego zdarzenia.

Wypadek miał miejsce wczoraj około godziny 6 rano na ulicy Elsnera w Lublinie. Z ustaleń policji wynika, że 54-letni kierowca samochodu marki Dacia podróżował w kierunku ulicy Spółdzielczości Pracy. W momencie wypadku na jezdnię wybiegła starsza kobieta, prawdopodobnie nie korzystając z oznakowanego przejścia dla pieszych. Kierowca nie zdołał uniknąć potrącenia, a 79-letnia mieszkanka Lublina została ciężko ranna.

Mimo natychmiastowej pomocy medycznej udzielonej poszkodowanej na miejscu wypadku, jej życia nie udało się uratować, a kobieta zmarła w szpitalu.

Kierowca pojazdu marki Dacia był trzeźwy w chwili wypadku. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli niezbędne dowody. Trwają intensywne działania mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Lublinie, ul. Północna 3, pod numerami telefonów: 47 811 50 28 lub numerem alarmowym 112, w przypadku, gdy ktoś był świadkiem tego zdarzenia lub może posiadać istotne informacje pomocne w dochodzeniu.