Tragiczny wypadek podczas podcinania drzewa w gminie Sławatycze

Pod nadzorem prokuratury trwają czynności wyjaśniające okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj na terenie gminy Sławatycze.

Podczas prac związanych z podcinaniem rosnącej na prywatnej posesji wierzby, spadający konar uderzył 75-letniego mężczyznę, który niestety zmarł na miejscu.

Wczoraj przed południem dyżurny wisznickiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku, który miał miejsce na jednej z posesji w gminie Sławatycze.

Według wstępnych ustaleń policji, 75-letni mężczyzna biorący udział w pracach związanych z podcinaniem drzewa został niespodziewanie uderzony przez spadający konar. Pomimo natychmiast podjętych czynności ratowniczych, życia mężczyzny nie udało się uratować. Niestety, wskutek poniesionych obrażeń, 75-latek zmarł na miejscu zdarzenia.

Obecnie prokuratura prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku. Decyzją prokuratora ciało zmarłego zostało zabezpieczone do przeprowadzenia badań sekcyjnych, które pomogą w ustaleniu dokładnych okoliczności zdarzenia.