Dwie osoby ranne w kolizji na drodze krajowej nr 63

Do kolizji drogowej doszło wczoraj na drodze krajowej nr 63 w Łukowie. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne, ale ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Według wstępnych ustaleń policji, do kolizji doszło w trakcie wyprzedzania ciągnika rolniczego przez ciężarówkę. Kierujący ciężarówką 64-letni mieszkaniec powiatu parczewskiego nie zdążył wyhamować i zderzył się z ciągnikiem marki Ursus.

Kierujący ciągnikiem rolniczym 68-letni mieszkaniec gminy Łuków oraz jego 33-letnia córka, która była pasażerem, zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się poważne.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Apeluje też do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa.

Ważne jest, aby obserwować drogę i zachować bezpieczną odległość między pojazdami. Kierujący pojazdami ciężarowymi powinni zachować szczególną ostrożność podczas wyprzedzania innych pojazdów, w tym ciągników rolniczych.

Osoby, które wykonują prace polowe, powinny poruszać się po jezdni z zachowaniem szczególnej ostrożności i zgodnie z obowiązującymi przepisami wyposażyć swoje pojazdy w stosowne oznakowanie i oświetlenie.

Foto:Policja