Kierowca ciężarówki zatrzymany za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

Policjanci z Radzynia Podlaskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciężarówki, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym.

W trakcie kontroli okazało się, że 27-letni obywatel Turcji, który kierował pojazdem, miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za popełnione przestępstwo.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 19:00 na drodze K-19 w Żakowoli Radzyńskiej. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego marki Iveco, który poruszał się z prędkością 78 km/h.

W trakcie kontroli okazało się, że 27-letni obywatel Turcji, który kierował pojazdem, nie powinien wsiadać za kierownicę. Jeszcze przez ponad rok obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który orzekł wobec niego Sąd Rejonowy w Białymstoku.

27-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Ciężarowe iveco trafiło na strzeżony parking. Mężczyzna będzie odpowiadał za niestosowania się do wyroku sądu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 3 lat.