Wypadek podczas Holowania Fiata: Kierowca Uderzył w Drzewo

W okolicach miejscowości Hola, w gminie Stary Brus, doszło niedawno do niefortunnego wypadku z udziałem dwóch pojazdów.

Kierowca Fiata, holujący inny Fiat, stracił kontrolę nad swoim pojazdem w wyniku zablokowania się kierownicy, co doprowadziło do kolizji z drzewem. W wyniku zdarzenia 21-letni pasażer pojazdu holowanego odniósł obrażenia i został przetransportowany do szpitala. Mimo że obaj kierowcy byli trzeźwi, doszło do poważnego wypadku.

Incident miał miejsce w godzinach popołudniowych, kiedy to dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji na terenie Hola. Policja natychmiast wysłała na miejsce odpowiednie służby, by zbadać okoliczności tego zdarzenia.

Z relacji świadków wynika, że 31-letni kierowca Fiata próbował holować drugi Fiat, w którym znajdował się 21-letni mężczyzna. Niestety, po pewnym czasie doszło do problemów technicznych – kierownica holowanego pojazdu zablokowała się, uniemożliwiając kierowcy prawidłowe manewrowanie.

W wyniku usterki holowany pojazd zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia, pasażer pojazdu holowanego, 21-letni mężczyzna, doznał obrażeń głowy i nogi. Mimo natychmiastowej interwencji policjantów i udzielenia pomocy medycznej, musiał zostać przewieziony do szpitala.

Warto podkreślić, że obaj kierowcy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi, co wykluczało wpływ alkoholu na ten wypadek.

Policja obecnie bada szczegółowo wszystkie okoliczności tego przypadku. Funkcjonariusze starają się ustalić źródło usterki, która doprowadziła do zablokowania się kierownicy, a także sprawdzają, czy kierowca podejrzewany o spowodowanie kolizji zajmował się rozprowadzaniem narkotyków.

Dodatkowo, podczas kontroli zabezpieczono dowód rejestracyjny od uszkodzonego pojazdu, co jest standardową procedurą w przypadku poważnych wypadków drogowych.

Przypominamy!

Pojazd holowany:

1. Musi być kierowany przez osobę mającą uprawnienia do kierowania tym pojazdem, chyba że sposób holowania wyklucza potrzebę kierowania nim.

2. Musi być połączony z pojazdem holującym w sposób wykluczający odczepienie się w czasie jazdy, a w przypadku holowanego motocykla musi być on połączony z pojazdem holującym połączeniem giętkim w sposób umożliwiający łatwe odczepienie.

3. Ma być oznaczony odblaskowym trójkątem ostrzegawczym z tyłu po lewej stronie (nie dotyczy motocykla), lub musi wysyłać żółte sygnały błyskowe (nie mogą to być światła awaryjne). W okresie niedostatecznej widoczności pojazd holowany ma mieć włączone światła pozycyjne.

4. W pojeździe holowanym, w przypadku połączenia sztywnego musi być sprawny co najmniej jeden układ hamulców, a przy połączeniu giętkim – dwa układy.

Odległość między pojazdami:

  • w przypadku połączenia sztywnego maksymalnie 3m
  • w przypadku połączenia giętkiego od 4 do 6 m

Połączenie musi być oznakowane naprzemiennie pasami białymi i czerwonymi albo za pomocą chorągiewki czerwonej lub żółtej.

W razie holowania pojazdu w sposób wykluczający potrzebę kierowania nim lub użycia hamulców, rzeczywista masa całkowita pojazdu holowanego nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowiciej pojazdu holującego.

Foto:Policja