Napad na stację benzynową w Lublinie.Pracownik stacji współuczestnikiem napadu.

Dzięki skoordynowanej akcji kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) i Komendy Miejskiej Policji (KMP) w Lublinie, dwaj sprawcy brutalnego napadu na stację benzynową zostali zatrzymani.

Okazało się, że 28-letni mężczyźni działali w sposób starannie zaplanowany i rozdzieleni na różne role.

Napad miał miejsce 18 września bieżącego roku około godziny 7:00 na jednej ze stacji benzynowych w Lublinie. Sprawca, zamaskowany i trzymający w ręku przedmiot przypominający broń, wtargnął na stację, gdzie zażądał wydania gotówki od pracowników. Język, którego używał sprawca, był obcy, co wprowadziło zamieszanie w trakcie napadu. Ostatecznie sprawcy udało się uciec z większą ilością pieniędzy, stając się autorami tego przestępstwa.

Kryminalni funkcjonariusze z KMP w Lublinie oraz KWP w Lublinie podjęli intensywne działania w celu rozwiązania tej sprawy. Ich staranność i współpraca doprowadziły do aresztowania dwóch 28-latków, podejrzanych o udział w napadzie.

Pierwszy z mężczyzn, mieszkaniec powiatu kraśnickiego, miał zorganizować napad. Pracując na stacji benzynowej, odegrał kluczową rolę w realizacji przestępstwa. Drugi sprawca, obywatel Ukrainy, został doprowadzony do miejsca napadu przez wspólnika i odegrał rolę napastnika.

W trakcie przeszukań, policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy. Co więcej, w domu mieszkańca powiatu kraśnickiego znaleziono kilkadziesiąt tysięcy złotych, prawie 300 porcji narkotyków, a także rysunek lub szkic stacji benzynowej. W miejscu zamieszkania obywatela Ukrainy również ujawniono gotówkę oraz zabezpieczono jego samochód marki Ford o wartości około 35 000 złotych.

Foto:Policja

Obaj 28-latkowie zostali postawieni przed prokuratorem i usłyszeli zarzuty. W piątek zostali doprowadzeni przed sąd, który postanowił o umieszczeniu ich w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym, za taki czyn grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja

Ponadto, mieszkaniec powiatu kraśnickiego będzie odpowiadał za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Sprawa ta stanowi przykład skuteczności działań policji i współpracy między różnymi jednostkami, co doprowadziło do aresztowania sprawców brutalnego napadu na stację benzynową w Lublinie.