Motocyklistka skręcała w lewo z pasa ruchu dla jazdy na wprost. Doszło do zderzenia z Oplem.

Policja apeluje o rozsądek i wyobraźnię na drodze. Wczoraj w Lublinie 22-letnia motocyklistka skręcała w lewo z pasa ruchu przeznaczonego do jazdy na wprost. W konsekwencji wpadła pod jadący Opel Mokka. Kobieta nie odniosła poważnych obrażeń ciała, ale została ukarana mandatem karnym.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Lublinie o godzinie 17.20 na skrzyżowaniu ul. Lipowej z ul. Narutowicza. Na nagraniu z kamer monitoringu widać, jak kierująca motocyklem Kawasaki skręca w lewo z pasa ruchu przeznaczonego do jazdy na wprost. W konsekwencji wpada pod jadący Opel Mokka.

Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, kierująca motocyklem nie odniosła obrażeń ciała, które zagrażałyby jej życiu. Kobieta po badaniach, jeszcze tego samego dnia została ukarana mandatem karnym kredytowanym w kwocie 1500 zł.

Policja apeluje o rozsądek i wyobraźnię na drodze. Łamanie tak elementarnych zasad ruchu drogowego niejednokrotnie kończy się tragicznie, zwłaszcza dla kierujących motocyklami lub innych niechronionych uczestników ruchu.