W Zamościu doszło do kolejnego przypadku oszustwa, w którym fałszywy urzędnik wykorzystał dobre serce starszej kobiety. 81-latka uwierzyła mężczyźnie podającemu się za pracownika urzędu gminy, który obiecał jej dofinansowanie do emerytury. Nieświadoma zagrożenia kobieta wpuściła oszusta do swojego mieszkania, a tam doszło do kradzieży jej oszczędności. Zdarzenie miało miejsce wczoraj, kiedy 81-letnia mieszkanka Zamościa przebywała w swoim ogródku. Została zaczepiona przez mężczyznę udającego pracownika urzędu gminy. Fałszywy urzędnik wmawiał kobiecie, że może otrzymać unijne dofinansowanie do swojej emerytury. Wprowadzona w błąd starsza pani zgodziła się zaprosić go do swojego mieszkania, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Oszust wyjaśnił jej, że warunkiem otrzymania dodatkowych środków jest posiadanie w danej chwili gotówki w kwocie 5 tysięcy złotych. 81-latka, przekonana przez mężczyznę, sięgnęła po swój portfel i wyciągnęła część przechowywanych tam pieniędzy. Następnie, na prośbę oszusta, pokazała swoje dokumenty, w tym dowód osobisty. Mimo obaw co do autentyczności sytuacji, odmówiła podpisania formularza, który miał stanowić protokół dofinansowania. Po tym odmowie oszust opuścił jej mieszkanie. To wtedy starsza kobieta zdobyła się na odwagę i zorientowała się, że wraz z nim zniknął jej portfel z pieniędzmi. Pokrzywdzona straciła ponad 3 tysiące złotych. Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi i ostrzega przed wpuszczaniem do domu osób, których tożsamość lub zatrudnienie w urzędzie nie zostało zweryfikowane. Rodzina i znajomi osób starszych powinni również ostrzegać swoich bliskich przed potencjalnymi oszustwami i informować ich o popularnych metodach działania przestępców. Oszustwa, w których starsze osoby padają ofiarami oszustów podszywających się pod pracowników urzędów lub innych instytucji, niestety zdarzają się coraz częściej. Warto być czujnym i nie ufać osobom, które bez uprzedniego uzgodnienia wizyty próbują zdobyć dostęp do naszego mieszkania. Oszczędzajmy swoje oszczędności i informacje osobiste przed potencjalnymi oszustami. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa, a policja dokłada starań, aby odnaleźć sprawcę i postawić go przed wymiarem sprawiedliwości. Oszuści popełniający tego rodzaju przestępstwa mogą stanąć przed sądem i odpowiedzieć za swoje działania. Oszustwo jest przestępstwem, za które grozi kara więzienia.

W Zamościu doszło do kolejnego przypadku oszustwa, w którym fałszywy urzędnik wykorzystał dobre serce starszej kobiety. 81-latka uwierzyła mężczyźnie podającemu się za pracownika urzędu gminy, który obiecał jej dofinansowanie do emerytury. Nieświadoma zagrożenia kobieta wpuściła oszusta do swojego mieszkania, a tam doszło do kradzieży jej oszczędności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, kiedy 81-letnia mieszkanka Zamościa przebywała w swoim ogródku. Została zaczepiona przez mężczyznę udającego pracownika urzędu gminy. Fałszywy urzędnik wmawiał kobiecie, że może otrzymać unijne dofinansowanie do swojej emerytury. Wprowadzona w błąd starsza pani zgodziła się zaprosić go do swojego mieszkania, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Oszust wyjaśnił jej, że warunkiem otrzymania dodatkowych środków jest posiadanie w danej chwili gotówki w kwocie 5 tysięcy złotych. 81-latka, przekonana przez mężczyznę, sięgnęła po swój portfel i wyciągnęła część przechowywanych tam pieniędzy. Następnie, na prośbę oszusta, pokazała swoje dokumenty, w tym dowód osobisty. Mimo obaw co do autentyczności sytuacji, odmówiła podpisania formularza, który miał stanowić protokół dofinansowania. Po tym odmowie oszust opuścił jej mieszkanie. To wtedy starsza kobieta zdobyła się na odwagę i zorientowała się, że wraz z nim zniknął jej portfel z pieniędzmi. Pokrzywdzona straciła ponad 3 tysiące złotych.

Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi i ostrzega przed wpuszczaniem do domu osób, których tożsamość lub zatrudnienie w urzędzie nie zostało zweryfikowane. Rodzina i znajomi osób starszych powinni również ostrzegać swoich bliskich przed potencjalnymi oszustwami i informować ich o popularnych metodach działania przestępców.

Oszustwa, w których starsze osoby padają ofiarami oszustów podszywających się pod pracowników urzędów lub innych instytucji, niestety zdarzają się coraz częściej. Warto być czujnym i nie ufać osobom, które bez uprzedniego uzgodnienia wizyty próbują zdobyć dostęp do naszego mieszkania. Oszczędzajmy swoje oszczędności i informacje osobiste przed potencjalnymi oszustami.

Śledztwo w tej sprawie nadal trwa, a policja dokłada starań, aby odnaleźć sprawcę i postawić go przed wymiarem sprawiedliwości. Oszuści popełniający tego rodzaju przestępstwa mogą stanąć przed sądem i odpowiedzieć za swoje działania. Oszustwo jest przestępstwem, za które grozi kara więzienia.