Wypadek w Rozalinie: Nietrzeźwy kierowca najechał na inny samochód.

W Rozalinie, w powiecie opolskim, doszło do groźnego wypadku drogowego. 39-letni kierowca Peugeota najechał na tył pojazdu Renault, prowadzonego przez 55-letnią kobietę z gminy Opole Lubelskie. W wyniku zderzenia Renault zostało zepchnięte z drogi i przewróciło się. Obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala z obrażeniami ciała.

Wypadek miał miejsce około godziny 21:30. Według wstępnych ustaleń policji, 39-latek, mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą, kierujący Peugeotem, najechał na tył Renault, co spowodowało zepchnięcie go do pobliskiego rowu, a w konsekwencji przewrócenie się samochodu. Oba pojazdy uległy znacznym uszkodzeniom.

Badanie wykazało, że kierujący Peugeotem miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Wkrótce zostanie postawiony przed sądem, gdzie usłyszy zarzuty związane z tym wypadkiem.

Kierująca Renault, 55-latka, była trzeźwa. Mimo to, w wyniku zdarzenia, również ona odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala.

Nowelizacja kodeksu karnego, która weszła w życie z dniem 1 października, przyniosła zaostrzenie kar dla pijanych kierowców. W przypadku recydywistów, czyli osób wcześniej karanych za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, nie będzie możliwości orzeczenia kar o charakterze wolnościowym. Grozi im wyłącznie kara pozbawienia wolności.

Foto:Policja