Nietrzeźwa kobieta uderza w inny pojazd na parkingu, przewoziła dzieci.

Wstrząsające wydarzenie miało miejsce w piątek w gminie Karczmiska, gdzie 38-letnia kobieta z blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie uderzyła w inny pojazd podczas manewru cofania na parkingu.

To jednak nie koniec dramatycznej sytuacji, gdyż kobieta podróżowała z dwójką dzieci w wieku 2 lat i 2 miesięcy. Całe zdarzenie ma poważne konsekwencje.

Piątkowa kolizja miała miejsce na terenie Poniatowej, przy jednym z dyskontów spożywczych. Kierująca samochodem marki Audi uderzyła w pojazd marki Hyundai, wykonując manewr cofania. Jednak najbardziej przerażający był fakt, że kobieta przewoziła swoją dwuletnią córkę oraz przyjaciółkę z dwumiesięcznym niemowlęciem.

Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało blisko 2,5 promila alkoholu we krwi. Kobieta tłumaczyła, że jechała z dziećmi i koleżanką do lekarza. Dziecko kierującej zostało przekazane pod opiekę ojca.

Nietrzeźwa matka teraz będzie musiała stawić się przed sądem, gdzie odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji drogowej. Cała sprawa jest pod szczególną kontrolą, a Sąd Rodzinny zajmie się także sytuacją rodzinną dziecka, które znalazło się w dramatycznych okolicznościach.

Apelujemy do wszystkich rodziców i opiekunów dzieci o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiedzialności za bezpieczeństwo najmłodszych. To tylko i wyłącznie rozsądne i odpowiedzialne decyzje dorosłych mogą zagwarantować, że życie i zdrowie dzieci pozostaną nietknięte.