Zabezpieczono 1,5 tysiąca działek Marichuany,Policja zatrzymała 32 latka.

Ponad 1,5 tysiąca porcji dilerskich marihuany ujawnili radzyńscy kryminalni. Narkotyki zostały zabezpieczone podczas przeszukania jednej z posesji w gminie Wohyń, którą zamieszkuje 32-latek. Właściciel narkotyków decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do realizacji doszło  na terenie gminy Wohyń. Radzyńscy kryminalni weszli na teren jednej z posesji. Z posiadanych informacji wynikało, że zamieszkujący ją 32-letni mężczyzna posiadać może środki odurzające. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 1,5 tysiąca działek marihuany.

Nielegalna substancja została zabezpieczona, natomiast mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku radzyńskiej policji oraz prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy wobec 32-latka w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja