Policja w Świdniku zatrzymała złodziei zderzaków samochodowych

Świdnik, – W nocy z czwartku na piątek, policjanci z Świdnika podjęli akcję, która doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn usiłujących ukraść zderzaki samochodowe na parkingu przy ul. Skarżyńskiego. Okazało się, że motywem ich przestępstwa była potrzeba naprawy szkody kolizyjnej, którą jeden z nich spowodował w pojeździe swojej siostry.

Patrol policji otrzymał informację o podejrzanych osobach na parkingu i natychmiast wyruszył na miejsce. Po przybyciu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu podjęli próbę ucieczki. Po pościgu zostali zatrzymani i to wtedy okazało się, że próbowali zdemontować przedni zderzak z samochodu marki Ford. Wcześniej próbowali także zdobyć zderzak z pojazdu marki Audi, jednakże nie byli w stanie dokonać tego z powodu trudności z demontażem.

W trakcie przesłuchania, mężczyźni przyznali się do próby kradzieży zderzaków. Okazało się, że potrzebowali jednego z tych elementów do naprawy samochodu siostry jednego z nich, który uległ kolizji dzień wcześniej. W celu zdobycia zderzaka próbowali nawet wybić szybę boczną, aby otworzyć maskę pojazdu.

Wszyscy trzej podejrzani zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży w zbiegu ze zniszczeniem rzeczy, do których się przyznali. Teraz czeka ich proces przed sądem, a za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności wynosząca do 5 lat.

Policja w Świdniku kontynuuje swoje działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i zwalczanie przestępczości na terenie miasta.

Foto:Policja