Nielegalny Arsenal Znaleziony na Terenie Gminy Wojcieszków - Mężczyźnie Grozi 8 Lat Więzienia.

Policjanci z Adamowa przeprowadzili interwencję na terenie gminy Wojcieszków po otrzymanym zgłoszeniu konfliktu o podłożu majątkowym.

Młody mężczyzna poprosił o pomoc mundurowych w rozwiązaniu sporu z 51-letnią kobietą. Jednak w trakcie interwencji odkryto, że właściciel posesji może przechowywać nielegalną broń palną.

Podczas przeszukania domu, pomieszczeń gospodarczych i samochodu 50-letniego mężczyzny, policjanci natknęli się na nielegalny arsenał, który zawierał w sobie karabin, uszkodzoną strzelbę, kusze oraz ostrą amunicję. Mężczyzna twierdził, że karabin znalazł podczas grzybobrania w pobliskim lesie w ubiegłym roku, a niektóre części broni należały do zmarłego kolegi.

Zabezpieczony nielegalny arsenał zostanie poddany badaniom laboratoryjnym w celu określenia, czy broń jest zgodna z ustawą o broni i amunicji oraz czy jest nadal sprawna i zdolna do oddawania strzałów. Policjanci będą również prowadzili dochodzenie, aby ustalić, skąd mężczyzna zdobył broń i amunicję oraz w jakim celu je posiadał.

50-latek został zatrzymany i wkrótce usłyszy zarzuty. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa pozostaje pod ścisłym nadzorem policji z Adamowa, która będzie badać wszystkie okoliczności tej nielegalnej działalności.

Foto:Policja