Mieszkaniec Opola Lubelskiego Oddał Zagubiony Portfel Zawierający Pieniądze i Dokumenty.

Niecodzienną uczciwością wykazał się mieszkaniec gminy Opole Lubelskie, który znalazł portfel na ulicy zawierający pieniądze i cenne dokumenty. Zamiast zachować znalezisku dla siebie, natychmiast zgłosił to na lokalnym posterunku policji. Dzięki jego uczciwości portfel trafił z powrotem w ręce właściciela.

Wydarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek, kiedy to mieszkaniec gminy Opole Lubelskie znalazł portfel na ulicy. Portfel zawierał pieniądze oraz ważne dokumenty, takie jak dowód osobisty i prawo jazdy. Uczciwy znalazca nie zastanawiając się zbyt długo zgłosił znalezisko na lokalnym posterunku policji.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania w celu ustalenia właściciela zgubionej rzeczy. Po krótkim czasie skontaktowali się z mężczyzną z gminy Chodel, który okazał się właścicielem portfela. Tego samego dnia policjanci zwrócili mu zgubiony portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami.

Postawa i uczciwość mieszkańca Opola Lubelskiego zasługuje na uznanie. Jego działanie przyczyniło się do odzyskania zgubionego mienia przez prawowitego właściciela. Takie zachowanie stanowi przykład wzorowej postawy obywatelskiej, którą warto promować.

Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim osobiście podziękował uczciwemu znalazcy za jego postawę. Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, znalazca ma obowiązek dołożyć wszelkich starań, aby zgubione rzeczy trafiły z powrotem do rąk prawowitego właściciela, a za przywłaszczenie znaleziska grozi kara.