Niebezpieczne znalezisko na polu w Jadwisinie: Zabezpieczono skorodowany niewybuch z czasów II wojny światowej

Dzisiaj rano, około godziny 8, policja otrzymała zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku na polu w Jadwisinie, gminie Piaski. Rolnik, wykonujący prace związane z wykopywaniem buraków, natrafił na skorodowany pocisk artyleryjski. Natychmiast zawiadomił służby, które podjęły odpowiednie kroki w celu zabezpieczenia miejsca i usunięcia zagrożenia.

Pocisk, pochodzący z czasów II wojny światowej, mierzył 40 centymetrów długości i posiadał kaliber 120 mm. Policjanci, po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast zabezpieczyli miejsce znaleziska, uniemożliwiając dostęp osobom postronnym, a następnie wezwali wyspecjalizowaną jednostkę wojskową.

Specjaliści z jednostki saperskiej przybyli na miejsce i zabezpieczyli niewybuch, przewożąc go w celu bezpiecznej neutralizacji. Ponadto, saperzy dokładnie przebadali teren wokół miejsca znaleziska, sprawdzając, czy nie ma tam podobnych przedmiotów.

Policja apeluje do społeczności o rozwagę i przypomina, że znaleziska przypominające niewybuchy nie powinny być dotykane, przenoszone ani rozbrajane. W przypadku takich sytuacji należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i wezwą saperów, którzy zajmą się bezpiecznym usunięciem znaleziska.

Ważne jest również, aby w miarę możliwości zabezpieczyć miejsce przed dostępem osób postronnych do czasu przyjazdu służb. Bezpieczeństwo społeczności lokalnej jest priorytetem, a odpowiednie środki ostrożności pomagają uniknąć potencjalnych zagrożeń.