Zatrzymany Za Przemoc Domową: 49-latek Tymczasowo Aresztowany.

Do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy trafił 49-letni mężczyzna, który znęcał się nad rodziną, grożąc żonie i synowi pozbawieniem życia oraz podpaleniem samochodu. Teraz stawiają mu się zarzuty, a grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tomaszowska komenda policji otrzymała zgłoszenie o awanturze domowej na terenie gminy Jarczów. Patrol został niezwłocznie skierowany na miejsce, jednak 49-letni sprawca uciekł z zamieszkania przed ich przybyciem.

Policjanci ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna w trakcie awantury groził życiem swojemu synowi i żonie, używając przy tym drastycznych słów. Dodatkowo wyraził groźby spalenia samochodu rodziny. Agresor, poza wywołaniem strachu, opuścił miejsce zamieszkania.

Mundurowi niezwłocznie podjęli działania w celu zatrzymania agresora. Dzielnicowi z Ulhówka ustalili miejsce jego ukrywania się i skutecznie go zatrzymali. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną oraz formułowania groźb karalnych.

Dziś Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim podjął decyzję o zastosowaniu wobec 49-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apel o Reakcję na Przemoc Domową

Przemoc w rodzinie jest sprawą niezwykle poważną i wymaga natychmiastowej reakcji. W przypadku zagrożenia bezpieczeństwa, ważne jest natychmiastowe wezwanie pomocy przez dzwonienie na numer alarmowy 112. Osoby doświadczające przemocy mogą również skontaktować się ze swoim dzielnicowym lub skorzystać z pomocy “Niebieskiej Linii” pod numerem 800 120 002.

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie wahaj się szukać pomocy. Istnieją instytucje i organizacje gotowe Cię wesprzeć.