Nietrzeźwy kierowca dachuje pojazd w przydrożnym rowie – grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Wczoraj wieczorem, tuż przed godziną 20:00, doszło do dramatycznego zdarzenia w miejscowości Justynówka (gm. Tomaszów Lubelski). 20-letni kierowca pojazdu marki Volkswagen, wyjeżdżając z Justynówki na łuku drogi, stracił panowanie nad swoim samochodem, co doprowadziło do spektakularnego dachowania w przydrożnym rowie. Na szczęście mężczyzna podróżował sam.

Dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dachowaniu pojazdu i natychmiast skierował na miejsce zdarzenia odpowiednie służby.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że kierowca, 20-letni mieszkaniec gm. Rachanie, doznał obrażeń i został przetransportowany karetką do szpitala. Policjanci postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości, co dało szokujące wyniki – mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W związku z nietrzeźwym prowadzeniem pojazdu, policja natychmiast zatrzymała prawo jazdy młodego kierowcy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje Sąd, a grozi mu surowa kara. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, 20-latkowi może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.