Bialscy kryminalni ujawnili niemal tysiąc porcji narkotyków – dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty.

W wyniku skutecznej akcji bialskich kryminalnych ujawniono niemal tysiąc porcji dilerskich narkotyków w jednym z mieszkań na terenie miasta.

W związku z tą sprawą zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 42 i 43 lat, którzy już usłyszeli zarzuty. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Akcja miała miejsce w ubiegłym tygodniu, gdy funkcjonariusze uzyskali wiadomość wskazującą na to, że w jednym z mieszkań zajmowanego przez 42-latka znajdują się większe ilości narkotyków. Kryminalni natychmiast przystąpili do działań.

Po wkroczeniu do mieszkania i przeszukaniu również przynależącej do podejrzanego piwnicy, policjanci potwierdzili informacje. Zabezpieczyli susz roślinny oraz białą substancję, które po wstępnym badaniu okazały się być marihuaną oraz mefedronem. Znaleziona ilość narkotyków wystarczałaby do sporządzenia blisko tysiąca porcji handlowych.

W związku z tym zdarzeniem 42-letni mieszkaniec oraz jego 43-letni znajomy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Oba te przestępstwa są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Foto:Policja