Tragiczny wypadek w Zabielu: Land Rover uderza w Seata, jeden zginął

Tragiczny wypadek miał miejsce wczoraj w miejscowości Zabiele na terenie powiatu łukowskiego. 67-letni kierowca Land Rovera, prawdopodobnie wpadając w poślizg, uderzył w drzewo, a następnie przewrócił się na stojącego w przydrożnym rowie Seata. Niestety, mimo podjętej pomocy medycznej, życia kierowcy Land Rovera nie udało się uratować.

Wypadku drogowego poprzedziła utrata kontroli nad pojazdem przez 40-letnią kierującą Seatem kobietę. W wyniku zjechania do rowu, samochód został uszkodzony, ale 40-latka i trójka dzieci znajdujących się w pojeździe wyszli zdarzenia bez obrażeń.

Kolejne minuty przyniosły kolejne nieszczęście. Jadący Land Roverem 67-latek stracił panowanie nad pojazdem na śliskiej nawierzchni, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, a następnie przewrócił się na Seata, który wcześniej znalazł się w rowie.

Pokrzywdzony kierowca Land Rovera oraz jego 67-letnia żona doznali obrażeń ciała i zostali przetransportowani do szpitala. Niestety, mimo podejmowanych środków, życia 67-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych. Zimowe warunki, opady śniegu, marznący deszcz i śliska nawierzchnia mogą znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze. Kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, a wszelkie manewry wykonywać ostrożnie.