Nietrzeźwi Kierowcy W Rękach Świadków: Niebezpieczne Zdarzenia w Regionie

Wczoraj, na terenie powiatu, dwóch nietrzeźwych kierowców wpadło w ręce świadków zdarzeń. Pierwszy incydent miał miejsce w Horbów-Kolonia, gdzie 49-letni mężczyzna, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, spowodował kolizję z dwoma ciężarówkami. Drugi kierowca, 40-latek z Białej Podlaskiej, również będąc w stanie nietrzeźwości (ponad 3,5 promila alkoholu), nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na przejściu.

W pierwszym przypadku, świadkowie zatrzymali Peugeota, którego kierowca nie zastosował się do zasad pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Kobieta z dziećmi była przekonana, że kierowca zwolni, lecz gdy zorientowała się, że tak się nie stało, schroniła się przed samochodem. Dzięki zgłoszeniu i interwencji świadków, kierowca został zatrzymany. Badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie.

W drugim zdarzeniu, nietrzeźwy kierowca Forda wywołał kolizję z dwiema ciężarówkami w miejscowości Horbów-Kolonia. Także w tym przypadku świadkowie podjęli szybką interwencję, ujmując kierowcę do czasu przyjazdu policji. Test na obecność alkoholu wykazał w jego organizmie ponad 3 promile.

Obaj kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi surowymi konsekwencjami, takimi jak kara więzienia do trzech lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policja podkreśla, jak istotne jest zaangażowanie społeczności w zgłaszanie takich incydentów, co przyczynia się do poprawy ogólnego bezpieczeństwa na drogach. Obywatelska postawa, jak ta zaprezentowana przez świadków, jest kluczowa dla wspólnego dobra i bezpieczeństwa.