Zatrzymani Za Kradzież z Włamaniem w Suścu: Grozi Im Do 10 Lat Więzienia.

Kryminalni z tomaszowskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 35 lat, podejrzanych o serię kradzieży z włamaniem do niezamieszkałych budynków na terenie Suśca. Łupem sprawców padło wyposażenie oraz części instalacji elektrycznych, które zabezpieczyli podczas kilku włamań.

Sprawcy, dobrze znani funkcjonariuszom z przeszłych przestępstw, wracali do jednego z budynków przez ostatni miesiąc, kradnąc m.in. kable elektryczne i inne elementy instalacji. W efekcie działań policji, część skradzionego mienia została odzyskana, stanowiąc jednocześnie ważny materiał dowodowy.

Obaj zatrzymani mężczyźni, którzy już wcześniej byli notowani za podobne przestępstwa, usłyszeli zarzuty zgodnie z kodeksem karnym. Za kradzież z włamaniem grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w sprawie trwa, a policja nie wyklucza, że mogą być oni powiązani z innymi podobnymi przypadkami na terenie regionu. Wszystkie zebrane dowody zostaną przedstawione organom ścigania w celu dalszych działań prawnych.

Foto:Policja