Wypadek w Rzeczycy: Młoda kierująca straciła panowanie na śliskiej drodze.

Biała-Podlaska 28.11.2023

Wczoraj rano na ul. Radzyńskiej w Rzeczycy doszło do poważnego wypadku drogowego. Młoda kobieta, mająca zaledwie 19 lat, kierująca Citroenem straciła panowanie nad pojazdem na śliskiej nawierzchni. W wyniku zdarzenia samochód wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo.

Niestety, kierująca doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Choć badanie przeprowadzone przez służby potwierdziło jej trzeźwość w chwili zdarzenia, to wypadki takie przypominają o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w warunkach zimowych.

Mundurowi prowadzą śledztwo w celu ustalenia wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku. Apelują również do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy warunki atmosferyczne mogą znacząco wpływać na stan nawierzchni dróg.

Zima stawia przed kierowcami dodatkowe wyzwania związane z opadami śniegu, oblodzeniem i ujemnymi temperaturami. Dłuższa droga hamowania wymaga zwiększonej reakcji i rozwagi za kierownicą. Zdjęcie nogi z gazu oraz dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych to kluczowe elementy zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.

Wnioski płynące z tego tragicznego wypadku z Rzeczycy są jednoznaczne – bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od świadomości i odpowiedzialności każdego kierowcy. Ostrzegamy, że zimowa aura wymaga szczególnej uwagi i przestrzegamy przed nieodpowiedzialnym zachowaniem za kierownicą.

Foto:Policja