Kolizja na trasie Łęczna–Milejów: Nieustąpienie pierwszeństwa skutkuje dwiema osobami w szpitalu

Łęczna 28.11.2023

Dzisiaj, w godzinach porannych, doszło do kolizji na trasie Łęczna–Milejów, której przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą pojazdem marki Mazda. Zderzenie z innym samochodem skutkowało hospitalizacją dwóch osób.

Funkcjonariusze łęczyńskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, który miał miejsce na wspomnianej trasie. Obydwaj kierujący zostały przetransportowane do szpitala, jednak na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a obrażenia nie są poważne.

Policjanci, pracujący na miejscu zdarzenia, ustalili, że 43-letnia kierująca Mazdą nie zastosowała się do zasady ustąpienia pierwszeństwa, kolidując z 21-letnim kierowcą Mitsubishi. Badanie na zawartość alkoholu wykazało trzeźwość obu uczestników zdarzenia. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, 43-latka została ukarana mandatem karnym.

W działaniach ratunkowych niezbędna była również pomoc straży pożarnej. Ten incydent jest kolejnym przypomnieniem o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz ostrożności za kierownicą. W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze, szczególnie w sytuacjach, gdzie nieustąpienie pierwszeństwa może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Foto:Policja