Dwa Wypadki Droższe W Tomaszowskim Powiecie: Apel o Ostrożność na Zimowych Drogach

 

Ostatnie 24 godziny w powiecie tomaszowskim były obciążone dwoma wypadkami drogowymi, w których dwie osoby trafiły do szpitala. Apelujemy o zwiększoną ostrożność i rozwagę na zimowych drogach.

W pierwszym przypadku, 71-letnia kierująca Renault w miejscowości Dąbrowa Tarnawacka nie ustąpiła pierwszeństwa 50-letniemu kierowcy autobusu relacji Zamość-Tomaszów Lubelski na DK-17. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, dwie osoby z autobusu zostały przewiezione do szpitala. Pomimo zaistniałych okoliczności, kierowczyni Renault nie odniosła obrażeń. Z uwagi na naruszenie przepisów ruchu drogowego, policja zatrzymała jej prawo jazdy.

Foto:Policja

W drugim wypadku, 31-letnia kierująca Lexus w Tyszowcach straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka Volkswagenem, kierowanym przez 65-latka. Kierowca Volkswagena trafił do szpitala. W tym przypadku również wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Zmienna pogoda, marznący deszcz, i ujemne temperatury sprawiają, że drogi są śliskie i wymagają szczególnej ostrożności. Apelujemy do wszystkich kierowców o dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych, utrzymanie bezpiecznej odległości od innych pojazdów, oraz ostrożność przy skrzyżowaniach.

Foto:Policja