Wypadek w Skokowie: Apel o Ostrą Ostrożność na Zimowych Drogach

29.11.2023

Wczoraj, tuż po godzinie 16:00, na drodze w Skokowie doszło do kolizji dwóch pojazdów, w wyniku której jedna osoba trafiła do szpitala.

Według wstępnych ustaleń policji, kierująca Peugeotem 42-latka straciła panowanie nad pojazdem, doprowadzając do zderzenia z Oplem prowadzonym przez 64-latka.

Na miejscu zdarzenia policjanci szybko podjęli działania mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku. W wyniku kolizji pasażerka Peugeota, 48-letnia kobieta, została przewieziona do szpitala. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci będą starali się dokładnie zrekonstruować przebieg wypadku oraz ustalić ewentualne przyczyny utraty kontroli nad pojazdem przez kierującą Peugeotem. Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na zimowych drogach, dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych, oraz reakcję na dynamiczne sytuacje na drodze.

Zimowa aura, obfite opady śniegu, i marznący deszcz sprawiają, że drogi stają się bardziej śliskie i wymagają większej uwagi ze strony kierujących. Policja przypomina o konieczności dostosowania techniki jazdy do warunków panujących na jezdni, co z pewnością przyczyni się do zminimalizowania ryzyka wypadków drogowych.

Apelujemy o rozwagę i bezpieczną jazdę w trudnych warunkach zimowych!

Foto:Policja