Dramatyczne Zdarzenie we Włodawie: Usiłowanie Zabójstwa podczas Libacji Alkoholowej

Włodawscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 38 lat, podejrzanych o usiłowanie zabójstwa swojego znajomego.

Brutalny atak miał miejsce podczas libacji alkoholowej, kiedy to podejrzani rzucili 29-latka przez balkon mieszkania znajdującego się na trzecim piętrze. Motywem miało być “wyjaśnienie” zaległych spraw.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godzinie 14:00. Świadek zgłosił policji, że widział, jak trzymanego za nogi mężczyznę wypuszczono z wysokości III piętra jednego z bloków. Pokrzywdzony, 29-letni mężczyzna, został natychmiast przewieziony do szpitala w stanie bardzo ciężkim.

Włodawscy kryminalni podjęli natychmiastowe działania, zatrzymując dwóch mieszkańców powiatu włodawskiego, 37- i 38-latka, którzy przebywali w mieszkaniu, gdzie doszło do tragedii. Podczas zatrzymania okazało się, że 37-latek był trzeźwy, podczas gdy jego 38-letni znajomy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Śledczy ustalili, że obaj mężczyźni, chcąc zabrać życie 29-latkowi, skrępowali go rękami i nogami, a następnie wyrzucili z balkonu, mając głowę skierowaną w dół. Motywem miało być “wyjaśnienie” zaległych spraw. Obydwaj zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Zarzuty usiłowania zabójstwa przedstawiono obu podejrzanym, którzy trafili przed sąd. Wczoraj Sąd Rejonowy we Włodawie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn. Obydwaj są notowani w policyjnych kartotekach.

Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dodatkowo, 37-latek odpowie za przestępstwo popełnione w warunkach recydywy.

Foto:Policja