Wzmożone Zdarzenia Drogowe na Krasnostawskich Drogach – Apel o Ostrożność w Zimowych Warunkach

W ciągu ostatnich 12 godzin krasnostawscy policjanci zostali wezwani do dziewięciu zdarzeń drogowych na terenie powiatu.

Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł obrażeń, a wszyscy kierujący byli trzeźwi. Jednakże siedmiu z nich otrzymało mandaty, a dwóch pouczenia. Niesprzyjające warunki atmosferyczne stanowią poważne zagrożenie na drodze, wymagając większej ostrożności od wszystkich uczestników ruchu.

O godzinie 9:00 w Fajsławicach doszło do pierwszego zdarzenia, gdzie kierowca Citroena nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy Forda. Mandat w wysokości 1500 zł trafił do 56-letniego sprawcy.

Drugie zdarzenie miało miejsce o 11:00 w Krasnymstawie na ulicy Rejowieckiej, gdzie kierujący Audi naruszył pierwszeństwo kierowcy Volvo. Mandat w wysokości 1100 zł trafił do 46-latka.

Około 12:30 w Woli Żółkiewskiej kierowca Opla stracił panowanie nad pojazdem, zjeżdżając do przydrożnego rowu. W tym przypadku, 72-latek otrzymał pouczenie.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około 13:00 w Krasnymstawie, gdzie kierowca Nissana nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go Renault. Kierowca Nissana otrzymał mandat w wysokości 1050 zł.

Chwilę po 13:30 w Krasnymstawie na ulicy Granicznej kierujący Subaru nie dostosował prędkości do warunków drogowych, kończąc jazdę na ogrodzeniu posesji. Mandat w tym przypadku wyniósł 2100 zł, ze względu na wcześniejszą kolizję z udziałem 20-latka.

Około 15:30 w Izbicy, kierowca Hondy stracił panowanie nad pojazdem na DK 17, wjeżdżając do rowu i przewracając samochód na bok. 54-letni kierowca otrzymał mandat w wysokości 1100 zł.

W tym samym czasie, w Siennicy Nadolnej kierowca ciężarówki marki Volvo najechał na poprzedzające go BMW, nie zachowując należytej odległości. 25-latek otrzymał mandat w wysokości 1100 zł.

Około 17:00 na DK 17 w Łopienniku Nadrzecznym doszło do kolejnego zdarzenia, gdzie kierująca Renault najechała na poprzedzające Opel. 39-latka otrzymała mandat w wysokości 1050 zł.

Do ostatniego zdarzenia doszło około 17:00 w Stężycy Łęczyńskiej, gdzie kierowca Mercedesa, jadąc zbyt szybko, zakończył jazdę w przydrożnym rowie. 63-latek otrzymał pouczenie.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i ostrożności na drodze, szczególnie w obliczu trudnych warunków atmosferycznych. Jazda zimą wymaga szczególnej uwagi, a nieprzewidywalne warunki mogą prowadzić do groźnych sytuacji.

Foto:OSP Izbica