Dwie Dziewczynki na Zamarzniętym Stawie: Policjanci Udzielają Pomocy w Krytycznej Sytuacji

Wczoraj około godziny 10:00 doszło do dramatycznej sytuacji, gdy dwie 10-letnie dziewczynki, bawiąc się na placu zabaw, postanowiły ścigać kotka, który uciekł w kierunku zamarzniętego stawu.

Niestety, zwierzę wbiegło na lód, a dziewczynki zdecydowały się w ślad za nim wejść na niebezpieczną taflę. Całe zdarzenie zostało dostrzeżone przez świadka, który natychmiast skontaktował się z policją.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego parczewskiej komendy. Policjanci szybko zareagowali, zauważając dziewczynki na zamarzniętym stawie. Natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej, pomagając im bezpiecznie zejść z lodu. Obywatelki Ukrainy, choć przestraszone, wyszły z sytuacji bezpiecznie i zostały przekazane pod opiekę swoich rodziców.

Okazało się, że dziewczynki podążyły za kotkiem, który zbiegł w kierunku stawu i wskoczył na lód. To, co miało być niewinną zabawą, szybko mogło przerodzić się w tragedię. Mundurowi podkreślają, że wejście na zamarznięty zbiornik wodny zawsze niesie ze sobą ryzyko, nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach. Grubość lodu może być zmienna, co czyni tę czynność niebezpieczną.

Apelując o ostrożność, funkcjonariusze zaznaczają, jak istotne jest uświadamianie dzieci o zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.