Dramatyczny Wypadek w Jaszczowie: Potrącenie Pracowników Odśnieżających Tory Kolejowe.

Dzisiaj około godziny 10:00 w miejscowości Jaszczów, gm. Milejów, doszło do tragicznego wypadku, w którym dwóch mężczyzn zostało potrąconych przez pociąg osobowy zmierzający w kierunku Zamościa.

Według wstępnych ustaleń policji, obaj mężczyźni pracowali przy odśnieżaniu torów za pomocą tzw. dmuchawy, jednak nie zauważyli ani usłyszeli nadjeżdżającego pociągu.

Jeden z potrąconych, 64-letni mężczyzna, niestety zginął na miejscu, gdy dostał się pod pociąg. Drugi pracownik, odrzucony od torów, obecnie przebywa w szpitalu z obrażeniami ciała. Badanie alkomatem maszynisty pociągu, 40-latka, wykazało, że był trzeźwy.

Zgodnie z wstępnymi ustaleniami, przy odśnieżaniu torów pracowało trzech mężczyzn, z których jeden w ostatniej chwili zauważył nadjeżdżający pociąg i zdołał odskoczyć. Dochodzenie trwa, a szczegółowe okoliczności wypadku są nadal ustalane.

Podejrzewa się, że pracownicy używali tzw. dmuchawy do odśnieżania, co mogło wpłynąć na utrudnioną widoczność. Istnieje także możliwość, że mieli słuchawki tłumiące dźwięk, co dodatkowo przyczyniło się do tragicznego zdarzenia.

W związku z tym, władze prowadzą śledztwo mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności wypadku. Współczucie kierowane jest do rodzin ofiar oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla rannego pracowników.

Foto:Policja