Tragiczny Pożar w Gminie Zamość: Policja Pod Nadzorem Prokuratury Ustala Okoliczności Zdarzenia.

Dzisiejszej nocy doszło do tragicznego pożaru domu jednorodzinnego w jednej z miejscowości gminy Zamość, skutkującego śmiercią 51-letniego mężczyzny, prawdopodobnie właściciela posesji. Jego 68-letni znajomy, będący w domu podczas pożaru, trafił do szpitala z nietrzeźwością.

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie kilka minut przed godziną 2:30. Zgłaszający informował o widocznych płomieniach w domu sąsiada. Na miejsce przybyły załogi straży pożarnej, które podjęły akcję ratowniczo-gaśniczą. Drewniany parterowy dom został niemal całkowicie strawiony przez ogień.

W trakcie akcji ratunkowej strażacy odkryli ciało mężczyzny w jednym ze spalonych pomieszczeń. Prawdopodobnie był to 51-letni właściciel posesji. W chwili pożaru w domu przebywał także 68-letni znajomy, który został ewakuowany przed rozpoczęciem akcji ratowniczej. Nietrzeźwy mężczyzna, mający blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, został przewieziony do szpitala przez załogę karetki pogotowia.

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności procesowe w miejscu pożaru, a śledczy starają się ustalić okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Ogień pochłonął prawie cały budynek, co sprawia, że dochodzenie jest szczególnie skomplikowane.

Foto:Policja