Zdarzenie drogowe w Stoczku Łukowskim: Apel o Ostrożność w Zimowych Warunkach

Dzisiaj rano doszło do zdarzenia drogowego w Stoczku Łukowskim, jednak na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kierujący pojazdem wolnobieżnym stracił kontrolę na śliskiej jezdni, zsunął się na jadącą za nim ciężarówkę i uderzył w pobliski budynek. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, zwłaszcza w zimowych warunkach.

Policjanci ze Stoczka Łukowskiego otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 803 przed godziną 8:00. Po przyjeździe na miejsce ustalili, że specjalistyczna maszyna leśna, poruszająca się wolnobieżnie, miała trudności w pokonaniu wzniesienia. Na śliskiej nawierzchni zsunęła się w dół, kolidując z jadącym za nią samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia ciężarówka częściowo zsunęła się na boczną drogę, a pojazd wolnobieżny uderzył w niezamieszkały budynek.

Na szczęście kierujący oboma pojazdami nie doznali obrażeń ciała, a badania wykazały, że byli trzeźwi. Policjanci podkreślają, jak istotne jest dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych, zwłaszcza gdy zima dopiero się zaczyna. Apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i rozwagę, zważając na dynamiczną sytuację na drogach, zwłaszcza w obliczu możliwych opadów śniegu i marznącego deszczu.

Zimowe warunki mogą stanowić wyzwanie, dlatego ważne jest, aby każdy kierowca przestrzegał przepisów drogowych i utrzymywał bezpieczną prędkość.

Foto:Policja