Dramatyczny Pożar w Gminie Czemierniki: 57-latek ranił się podczas rozpalania ognia.

W gminie Czemierniki doszło do dramatycznego pożaru, kiedy 57-letni mężczyzna, próbując rozpalić ogień w piecu, dolał do paleniska benzyny.

Wybuch oparów łatwopalnej cieczy spowodował poważne poparzenia obu mężczyzn przebywających w domu. Cały drewniany budynek został strawiony przez ogień.

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę po godzinie 11:00, gdy policja otrzymała zgłoszenie o pożarze. W domu, który stanął w płomieniach, przebywali dwaj mężczyźni – właściciel domu i jego 38-letni kolega. Nieszczęsny właściciel postanowił użyć benzyny, aby ułatwić sobie rozpalenie ognia, co jednak zakończyło się katastrofalnie wybuchem oparów i zapaleniem się cieczy.

Ogień szybko przeniósł się na domowe sprzęty, a drewniany budynek stanął w płomieniach. Na szczęście obaj mężczyźni zdołali opuścić palący się dom, ale zostali przewiezieni do szpitala z poważnymi poparzeniami ciała. Niestety, mienie 57-latka legło w gruzach w wyniku całkowitego spalenia.

Apelujemy o zachowanie skrajnej ostrożności podczas obchodzenia się z ogniem, przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W artykule zwracamy uwagę na konieczność dbania o drożność przewodów kominowych i wentylacyjnych podczas palenia w piecu oraz rozważne umieszczenie elementów wyposażenia mieszkania w bezpiecznej odległości od źródła ognia. Przypadek ten to bolesne przypomnienie o niebezpieczeństwach związanych z nierozważnym obchodzeniem się z substancjami łatwopalnymi w domu.

Foto:Policja