Młody kierowca z powiatu krakowskiego unika tragedii po zasłabnięciu za kierownicą

Wczoraj na drodze S12, niedaleko Kajetanowa, doszło do groźnego zdarzenia drogowego, gdy 22-letni kierowca Mazdy z powiatu krakowskiego zasnął ze zmęczenia za kierownicą. Mimo utraty kontroli nad pojazdem i zjazdu z drogi, szczęśliwie skończyło się na ogólnych potłuczeniach, a mężczyzna uniknął poważniejszych obrażeń.

Badanie wykazało, że kierowca był trzeźwy, co było ulgą, ale ze zmęczenia przysnął, co doprowadziło do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Mimo ogólnych potłuczeń ciała, nie wymagał hospitalizacji i został pouczony przez interweniujących policjantów.

Zdarzenie to stanowi przypomnienie dla wszystkich kierowców o ważności przerw w podróży, zwłaszcza na długich trasach. W artykule podkreślamy, że zmęczenie może być równie groźne jak alkohol za kierownicą. Apelujemy o odpowiedzialne podejście do planowania podróży, zachęcając do regularnych przystanków, wietrzenia pojazdu oraz spożywania kawy w celu poprawy czujności. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy często od dbałości o własny stan zdrowia i kondycję podczas podróży