Wywrócenie Ciężarówki w Górach: Kierowca Nie ucierpiał po Dramatycznym Zdarzeniu.

W miejscowości Góry, na drodze z Nałęczowa do Markuszowa, doszło do dramatycznego zdarzenia, kiedy ciężarówka typu dźwig wywróciła się na bok.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący pojazdem, próbując wymijać inną ciężarówkę jadącą z naprzeciwka, zjechał na pobocze, co doprowadziło do przewrócenia pojazdu. Na szczęście kierowca wyszedł z incydentu bez obrażeń, a badanie wykazało, że był trzeźwy.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 13:00, gdy dyżurny został powiadomiony o wywróceniu się ciężarówki na drodze z Nałęczowa do Markuszowa. Na miejsce natychmiast skierowano patrol z komisariatu w Kurowie, funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz straż pożarną.

Policjanci i strażacy zastali przewrócony na bok samochód ciężarowy typu dźwig. Szczęśliwie kierowca, 53-letni mieszkaniec Warszawy, nie odniósł żadnych obrażeń. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy, a badanie wykazało, że był trzeźwy.

Według relacji kierowcy, w trakcie wymijania z inną ciężarówką, aby uniknąć zderzenia, zjechał na pobocze, co spowodowało utratę przyczepności i przewrócenie pojazdu na bok.

Przez kilka godzin policjanci i strażacy pracowali na miejscu zdarzenia, zabezpieczając obszar i kierując ruchem na objazdy. Po uprzątnięciu ciężarówki z drogi ruch został przywrócony, a sytuacja wróciła do normy.

Foto:Policja