Zatrzymany 59-latek za Przemoc Domową: Sąd Zastosował Tymczasowy Areszt.

Policjanci z włodawskiej komendy podjęli interwencję w sprawie przemocy domowej, zatrzymując 59-letniego mężczyznę, który pod wpływem alkoholu znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie gminy Hańsk. Na miejscu policjanci zastali nietrzeźwego 59-latka, który bez powodu wszczął awanturę z 57-letnią żoną. W wyniku dalszych czynności ustalono, że od wiosny bieżącego roku mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Podczas awantur obrażał ją, poniżał i krytykował. Będąc pod wpływem alkoholu, stosował przemoc fizyczną, używając rąk do bicia, kopania, szarpania i popychania. W dniu interwencji próbował ją uderzyć i groził pozbawieniem życia.

59-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe 3 miesiące. Oznacza to, że przez ten okres sprawca przemocy domowej będzie przebywał w areszcie śledczym. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad żoną.