Wypadek w Tucznej: Kierująca VW-em w szpitalu po utracie kontroli nad pojazdem.

Wczoraj rano doszło do groźnego zdarzenia w miejscowości Tuczna, gdzie 24-letnia kierująca Volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem. Kobieta zjechała na pobocze, a następnie do pobliskiego rowu, gdzie samochód dachował. Podejrzewa się, że przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Zgodnie z wstępnymi ustaleniami, kierująca była trzeźwa, ale utraciła kontrolę nad pojazdem, wpadając w poślizg na śliskiej nawierzchni. Auto dachując, w rezultacie zdarzenia, doznało poważnych uszkodzeń. Kobieta, będąca jedyną osobą w pojeździe, odniosła obrażenia ciała i została przetransportowana do szpitala.

Policja intensywnie pracuje nad ustaleniem wszystkich okoliczności zdarzenia. Apeluje jednocześnie o rozwagę i bezpieczną jazdę, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy warunki drogowe mogą być utrudnione. Zima to czas, gdy nawierzchnia staje się śliska, co wymaga szczególnej ostrożności kierowców.

“Warto zdjąć nogę z gazu i wziąć pod uwagę swoje bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu drogowego” – przestrzega policja. Trudne warunki atmosferyczne mogą wydłużyć drogę hamowania, dlatego należy dostosować prędkość do panujących warunków i być przygotowanym na ewentualne utrudnienia na drodze.

Policja kontynuuje śledztwo, aby pełniej zrozumieć okoliczności wypadku i zwraca uwagę na konieczność ostrożnej jazdy, zwłaszcza w okresie zimowym.

Foto:Policja