56-latek z Puław Aresztowany za Znęcanie się nad Matką i Groźby wobec Policjantów

W wyniku interwencji domowej w Puławach, 56-letni mieszkaniec miasta został zatrzymany przez policję.

Mężczyzna będzie odpowiadał za szereg przestępstw, w tym znęcanie się nad swoją 76-letnią matką, złamanie zakazu sądowego, a także znieważenie i groźby skierowane wobec funkcjonariuszy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące, a ze względu na wcześniejsze wykroczenia w zakresie znęcania się, będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 18 grudnia, gdy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Na miejscu ustalili, że 56-latek, będąc pod wpływem alkoholu, wywołał awanturę, w trakcie której obrażał matkę słowami wulgarnymi i groził jej pozbawieniem życia. Po przybyciu policji, mężczyzna skierował swoją agresję także wobec funkcjonariuszy, używając wulgarnego języka i grożąc im śmiercią.

Zatrzymany został przewieziony do jednostki Policji, gdzie poddano go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało wynik 2,7 promila. Pokrzywdzona, matka 56-latka, zdecydowała się złożyć zawiadomienie o znęcaniu się nad nią przez syna. Mężczyzna odpowiadał już wcześniej za podobne przestępstwo, co skwalifikowano jako recydywę.

Sąd zastosował wobec 56-latka środek zapobiegawczy w postaci 2-miesięcznego aresztu tymczasowego. Odpowiadać będzie za cztery zarzuty, w tym znęcanie się nad matką, znieważenie policjantów, groźby wobec nich oraz złamanie zakazu zbliżania się do matki.