Nietrzeźwy kierowca ujęty po kolizji z autobusem miejskim

W Białej Podlaskiej doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze, gdy nietrzeźwy kierowca Peugeota uderzył w zaparkowanego autobusu miejskiego na pętli. Sytuację zażegnał zdecydowany kierowca autobusu, który odebrał mężczyźnie kluczyki i wezwał policję.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu na ulicy Robotniczej. Kierowca autobusu relacjonuje, że podczas postoju na pętli jego pojazd został uderzony z lewej strony przez Peugeota. Sprawca kolizji, zamiast pozostać na miejscu, próbował uciec z miejsca zdarzenia. Szybka reakcja kierowcy autobusu, który zainterweniował, zdecydowanie przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy Peugeota.

38-letni zgłaszający zabrał kluczyki z zapłonu i wezwał policję na miejsce. Po przybyciu mundurowych okazało się, że 40-letni sprawca kolizji jest pod wpływem alkoholu, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy kierowca próbował jeszcze odebrać kluczyki zgłaszającemu, co jednak zostało skutecznie zablokowane do czasu przybycia policji.

Teraz 40-latkowi grozi poważna kara – nawet do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, oraz wysoka grzywna, sięgająca nawet 60 tysięcy złotych.

Foto:Policja